Muutused Memokraadis

Daniel Vaarik

Sellest ajast kui ma hakkasin eesti keeles blogi pidama, on mind saatnud vastupandamatu tahtmine midagi teisiti teha. Nagu unetuna olen vähernud blogger.com keskkonnas ringi kuni lõpuks juhtus paratamatu. Kolisin Memokraadi eraldi aadressile ning paindlikumasse blogipidamise keskkonda, milleks on WordPress.

9999002437-l

“Memokraadi lugeja on kannatlik” või siis “Vannitades lõvi: Melvin Koontz pesemas Aafrika lõvi Los Angelese loomaaias”, kuupäev teadmata. Hulton Collection/Getty Images.

Uuendusi on tegelikult rohkem kui uus aadress ja uus kujundus. Esiteks, katsetan uut kommentaaride haldamise süsteemi, mis võimaldab paremat modereerimist. Kommenteerimine hakkab käima nii, et sisse logimiseks on tarvis disqus.com kontot või siis Twitteri kontot. Ilmselt on seda võimalust mõtet laiendada ka näiteks Facebooki kontole, vaatame, kuidas see kõik nüüd tööle hakkab.

Teiseks, mul on tõsiselt plaanis kaasata rohkem kaas- või külalisautoreid ning muuta see koht sel moel huvitavamaks. Tarmo Jüristo kunagine külalisesitus siin figureerib ju tänaseni populaarseimate seas. Midagi võib selles suunas liikuda juba järgmisel nädalal.

Muide, Memokraat on avatud ka sellistele kaasautoritele, kellega minu vaated ei pruugi ilmtingimata kokku langeda, kuid kelle kogemus, haridus või vaatepunkt tunduvad laiemat tähelepanu väärivat.

Ja suur aitäh Stenile, kes aitas kolida, aga ka kõigile teistele, kes on tagasisidet andnud ja ideid pakkunud. Edasiste kohtumisteni!

 • http://twitter.com/archiei Archie

  Lahe, WordPressi võimalused on oluliselt suuremad. Mul on omal Discus käibel ingliskeelses versioonis, aga vbl peaks lisama ka eestikeelsesse ja Twitteriga logimine on ju veelgi toredam.

 • http://twitter.com/raimoulavere Raimo Ülavere

  näeb hea ja moodne välja, well done! :-)

 • http://twitter.com/indrekparli Indrek Pärli

  Mul on hea meel näha, et tehti ikkagi õige samm ehk Bloggerilt self-hosted WordPressile.
  Kusjuures Twitteri kaudu autentimine on päris huvitav moodus, ma näen seda vist esimest korda.

  Kõigile teistele – kui tahate ikka tõsiselt blogi teha, ärge hakake kusagil tasuta keskkonnas nikerdama, võtke kohe oma domeen, on puhtam ja muretum.

 • irve

  Tõstaksin tekstibloki natuke paremale, et kitsa brauseriaknaga lugedes tekst liiga paremal serval elades lugemist ei segaks.

  style.css-i 180nda rea kandis sellised parandused:
  #mainColumn {
  float:left;
  margin: 21px 0 0;
  padding-left: 20px;
  width: 400px;
  }

 • http://twitter.com/kadriko Kadri P

  WordPress on hea valik. Jään põnevusega külalisautoreid ootama.

 • http://twitter.com/unclelarko unclelarko

  WordPress on igatipidi Bloggerist parem ja ise hostitud annab rohkem võimalusi kuid nõuab samas eneselt enam kodusate ülesannete lahendamist kui WordPress.com'is majutatud ajaveeb.

  Kui Sa just autentimist oluliseks pead, siis mind isiklikult see ei sega. Samas aga jääb ehk mõni oluline kommentaar seetõttu kirjutamata. Spämmitõrje seisukohalt peaks küll peaaegu et lollikindel lahendus olema.

  Muideks, ise ei jätaks linnukest oletusena lahtrisse “Tweet this comment”. Kui ma oma kommentaare teiste blogides säuksuma hakaksin, süüdistaks Twitter mind peagi spämmimises.

 • http://twitter.com/drhaav Lauri Haav

  Memokraat uues kuues on kena, minul jäi ka rss kuidagi ise tööle. tubli töö.

 • http://distantsignal.blogspot.com Daniel Vaarik

  Tere Irve,

  tõstsin tekstikolumnit natukene paremale. Kuidas nüüd on? Kas selle ülemise menüüribaga natuke liialt nihkes ei ole? Lasen natuke nii olla, vaatame, kuidas tundub ja aitäh soovituse eest!

 • http://twitter.com/jaanus Jaanus Kase

  tõsta ülemist menüüriba kah samapalju paremale. parem serv on menüüribal ja alumisel osal ilusti jonksus, vasak võiks ka olla.

  kasutajamugavuse kommentaar: kahe postituse vahel on kuupäev ja jutt “x kommentaari”. pole aru saada, kas see käib temast üleval- või allpool oleva postituse kohta. võiks vahesid suuremaks teha postitustel.

 • http://twitter.com/jaanus Jaanus Kase

  tõsta ülemist menüüriba kah samapalju paremale. parem serv on menüüribal ja alumisel osal ilusti jonksus, vasak võiks ka olla.

  kasutajamugavuse kommentaar: kahe postituse vahel on kuupäev ja jutt “x kommentaari”. pole aru saada, kas see käib temast üleval- või allpool oleva postituse kohta. võiks vahesid suuremaks teha postitustel.