Muudatustest Memokraadis

Kuna Daniel Vaariku panus Memokraadi arendamisse ammendas ennast ning tema nägemus organisatsioonist läks ootamatult lahku organisatsiooni nägemusega temast, ei tööta ta tänasest enam selles väljaandes. Alates esmaspäevast hakkab Vaariku ülesandeid täitma Exceli algoritm nimega Estimaator.

Estimaatori sõnul on tal plaanis tuua väljaandesse mitmeid uuendusi ning muuta see oluliselt kiiremaks. “Meie peame olema kiirem kui Zaum.ee, sest me peame olema väga kiired,” ütles ta ning lisas, et “kiirus on üks asi, millest tänasel meediamaastikul on kõvasti puudus.”

Vaata ka Estimaatori kuuest punktist koosnevat plaani Memokraadi kasumlikumaks muutmiseks:

1. Selleks, et kiirendada nii öelda klikikäivet, loobume 2014. aastal postitustest üldse, järele jäävad vaid kohad, kuhu klikkida, teisisõnu, kliktiklid. Selleks, et lugejad saaksid aru, mida nad tegema peavad, on klikitavate asjade peale kirjutatud “kliki siia”. Efektiivsus, mille saavutame postitustest loobumisega, on peaaegu sajaprotsendiline ning kulude kokkuhoid on hüppeline.

2. Eesti meediakanalites on seni kasutatud vanamoodsaid rööp- ja püstbännereid, kuid see ei utiliseeri  piisaval määral veebisaitide tegelikku potentsiaali, seepärast on kavas juurutada efektiivsed diagonaalbännerid, mis lisaks sellele, et nad on uudsed, võtavad lugejatelt ära ka võimaluse bännerist mööda vaadata. Esialgsed uuringud näitavad, et reklaamiandjate huvi diagonaalbännerite vastu on kõrge.

3. Tulemas on ka võimalus bännereid anonüümselt kommenteerida. See on üks osa interaktiivsest “mängustamise” strateegiast, mis suurendab lugejate-tarbijate osalemist neile edastatavate äripakkumistega suhestumisel. Negatiivsete kommentaaride vähendamiseks on valida vaid eelkirjutatud kommentaaride vahel nagu “meeldib” ja “kust seda saab?”.

4. Senised Memokraadi postitused on liiga pikad ning keskmisele lugejale ei pruugi need meeldida. Selleks, et tekstid lugejaid ei hirmutaks, asendatakse Memokraadi arhiiv lühikeste tehnikavidinate arvustustega. See samm aitab suurendada ka väljaande tulusid, kuna arvustuste avaldamine on tehnikavidinate tootjatele tasuline.

5. Lõpetada koheselt Kyyliku piltide avaldamine, kuna need pildid on esiteks ebaefektiivses ja aeganõudvas maalitehnikas ning teiseks võivad mõnedele lugejatele mõjuda liiga hirmutavate  või isegi intellektuaalsetena. Kyyliku asemele tuleb kergemat sorti Sudoku.

remedialdoku

6. Järgmise kaheteist kuu jooksul on Memokraat plaanis ühendada väjaannetega Sulev.ee, Telegramm, Avanejad ja Vello42 ning viia börsile.

Vaarik ise oli kommentaare jagades napisõnaline. “Plaanin võtta väikese puhkuse, mille käigus täiendan oma tabelarvutus-oskusi,” ütles ta ning lisas, et on alati oma tööd teinud suure kohusetunde ja pühendumusega.

Estimaatori sõnul on ta Memokraadi tuleviku osas positiivselt meelestatud. “Tegemist on elujõulise organisatsiooniga vaatamata sellele, et peale Daniel lahkumist ei jää siia ühtegi inimest,” ütles ta.

 • Indrek Maripuu

  Oivaline ajakirjandus :-D

 • Sergei Kraana

  Ma olen õnnelik, et Memokraat on võtnud kuulda südame ja mõistuse häält ning hakanud lõpuks tegelema tõelise ajakirjandusega. Minult ka üks väike ettepanek, et muuta Memokraat veelgi efektiivsemaks. Selleks tuleb diagonaalbännerid varustada sulgemisnupuga (ristike kastikeses), millel klikkides bänner ei sulgu, vaid katab kogu ekraani. Samal ajal võtab bänneri äpp ühendust kasutaja pangakontoga ning asub ostusid sooritama. Kui kasutaja pangaarvel ei ole enam raha, võtab selleks spetsiaalselt disainitud innovaatiline äpp ühendust krediidiasutustega Monetti, Raha24, Laenud24, Smslaen ja Ekspressraha.ee. Pärast summade laekumist, mida võimaldab meie liberaalne krediidikulukuspoliitika, jätkab äpp kaupade ning teenuste ostlemist, et rahuldada elanikkonna üha kasvavaid vajadusi.

 • Tõnis Vaher

  Like.

 • Ander Paeorg

  Jah, kes on Vaarik, õigemini tahaks isegi hüüda MIS!? võrreldes Estimaatoriga! Sellist lahendust on ärksama olekuga rahvas juba aastaid oodanud, nüüd on see siis olemas! Kraana Sergeilt tuli uuslahendusi Estimaatorile kut varrukast! Ja peab tunnistama, et kiiduväärsed kõik! Omalt poolt lisaks, et ehk oleks mõetekas antud programmijupike ka e-valimistega siduda. Noh et kui ei soovi valida ntx mingit Xarmastab Xristmiku X, siis programm ju ometi peaks teadma, et tegelt soovid!

 • Andrus P

  Turundusinimesena kiidan heaks Sergei ettepaneku reklaamide osas. Silmad jäävad valusaks, kui lugeda nii pikki artikleid ilma selleta, et võrkkesta paitab bannerite vilkumine.

  Aga ettevaatlikuks teeb, et selline teade langeb kokku KOV valimistega. Kelle kõrvad siit tagant paistavad?

 • Mati Põdra

  Kurat, nii kaelamurdvad sudokud tuleks nüüd küll ära keelata. Läks ikka oma pool päeva ja neli liitrit õlut, et see puuduolev number 6 välja raalida…

 • Annika Uudelepp

  Rohme Debekraat möllab täiega:-)

 • Mihkel Uus

  Ühtlasi on see kindel märk sellest, et tegu ei ole 90.aastate tagasitulekuga online-meediamaastikul. Siis polnud internetikasutajaskond ametnikkonnast oluliselt suurem. Tulevik on lähemal kui ei kunagi varem!

 • Linnar Viik

  Oot nagu mis mõttes 6?

 • Kaur Kender

  mis asi on sudoku?